MARŞ - ŞARJ DİNAMO TAMİRİ
MARŞ - ŞARJ DİNAMO TAMİRİ

MARŞ - ŞARJ DİNAMO TAMİRİ

 

Marş Motoru (Marş Dinamosu) Nedir? Marş Motoru, kontak anahtarının çevrilmesiyle aküden enerji alarak çalışan, motorda ilk hareketi başlatan sistemdir. Otomobilin çalışması için en yüksek voltaja ihtiyaç duyulan parçalardan birisidir.


Marş Motoru (Marş Dinamosu) Arızaları Nelerdir?


- Dişlinin kırılması veya sıyrılması

- Kömürlerin bitmesi

- Otomatiğin ısınma nedeniyle arızalanması

- Yastık sargılarının yanması veya kopması

- Kollektörün yanması veya bakırın aşınması

- Bilyelerin (Rulman) dağılması
 


Şarj ve Marş Dinamosu Tamiri: Şarj ve dinamo tamiri ihtiyaçlarınızda gereken desteği sağlamaktayız. Dinamo, araçların en önemli parçalarından biridir. Araçlarda bulunan akünün şarj edilmesi, dinamo sayesinde gerçekleşmektedir. Dinamoda bir arıza meydana geldiğinde, aracın elektrik aksamı bozulacağı için aracınızı çalıştıramazsınız. Bu nedenle bazen aniden yolda kalabilirsiniz.


Dinamo Arızaları


Dinamonun voltajının düşük olması durumunda, uyarı panelinde akü işareti ortaya çıkmaktadır. Bunun dışında farların yanmaması ya da zayıf yanması, camların otomatiğinin çalışmaması gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Fakat daha ciddi durumlarda otomobilin içerisinde bir koku oluşabilmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına araçların bakımlarının düzenli olarak gerçekleştirilmesi son derce önemlidir. Dinamoda bir arıza ortaya çıktığı durumlarda ise hemen şarj ve dinamo tamiri desteği için firmamızdan destek alabilirsiniz.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014